Obroże na kleszcze dla psów.

Przerwa wakacyjna może być świetną okolicznością, żeby poświęcić czas swojemu pupilowi. Wyjazd razem z ukochanym psem to jedyna w swoim rodzaju możliwość, żeby odpocząć, równocześnie dając psu czas. Kiedy jest ciepłowarto pamiętać o kleszczach, ponieważ wszystkie zwierzęta domowe są na nie narażone. Psy, które potrzebują sporo ruchu na zewnątrz, na przykład labradory, notorycznie łapią kleszcze. Jak możemy ustrzec nasze zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną receptą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. W sklepach znajdziemy liczne typy obroży przeciwko kleszczom. Obroże przeciw kleszczom wyróżniają się kilkumiesięczną efektywnością ,a także niską ceną. Są produkowane dla psów wielu gabarytów, dzięki czemu łatwo kupimy rozmiar odpowiednią dla wielkości naszego psa.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne wykorzystywane w obrożach przeciwkleszczowych mogą być naturalne lub substancjami syntetycznymi. Syntetyczne charakteryzują się skuteczniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Dawka środka działającego na kleszcze jest proporcjonalna do masy zwierzaka, trzeba więc upewnić się przed nałożeniem, że wybrana obroża na kleszcze jest odpowiednia.

Obroża Foresto

Znanym dystrybutorem obróż na kleszcze jest marka Bayer, produkująca obroże Foresto, zawierające imidaklopryd oraz flumetrynę, które są bezzapachowymi środkami przeciw pasożytom. Produkowane są dwie obroże na kleszcze – dla psów poniżej 8kg i dla zwierząt większych niż 8kg. Te obroże są zarówno na kleszcze i przeciw pchłom, więc dają ogólną obronę psa. Obroża dla psa jest skuteczna aż 8 miesięcy, co więcej działa od aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze roznoszą licznych niebezpiecznych schorzeń, jak na przykład borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Zwierzaki chętnie buszujące w zaroślach, takie jak labradory, potrzebują zwiększonej profilaktyki w formie środków na kleszcze, dlatego, że infekcja spowodowana ugryzieniem kleszcza wnosi zagrożenie utraty zdrowia naszego psa. Obroża dla psa na kleszcze zmniejsza ryzyko zaatakowania psa przez kleszcza, dlatego umożliwia zabezpieczenie przed groźnymi schorzeniami. Dla labradorów, lubiące pływanie wymagana jest specjalna profilaktyka, na przykład w postaci kropli zawierających środek na kleszcze lub profesjonalne płyny do mycia działające na kleszcze. Żeby uchronić psa w trakcie letniej wycieczki należy sprawić sobie skuteczne środki na kleszcze dla zwierzaka.

sucha karma dla psa