kot rasowy tonkijski - cechy

Niezywkłość kotów tonkijskich

Koty tonkijskie są niezwykłym połączeniem kota syjamskiego i burmańskiego, ich rasa jest zdecydowanie młoda, pojawiły się one kilkanaście lat temu, pierwszy raz skrzyżowane zostały w Stanach zjednoczonych, jednakże do dzisiaj nie są uznawane za odrębną rasę, w Polsce także miało miejsce skrzyżowanie tych ras kota, przez mężczyznę, potem zaś kobietę. Są to koty które są przyjazne i miłe, jednakże warto pamiętać o tym że kiedy zostaną zdenerwowane mogą być agresywne.

Koty tonkijskie mogą mieć różne umaszczenie, jednak ich kształt sylwetki jest bardzo oryginalny, i bardzo łatwo jest je rozpoznać. Są to koty które lubią kiedy się z nimi bawi, lubią pieszczochy oraz są bardzo inteligentne. Można je kupić kiedy ma się w domu dzieci, jednakże warto uważać na to aby dzieci nie denerwowały takiego kota, gdyż właśnie może dojść do udrapania czy agresywnego zachowania.

Ważne jest to że te koty nie wybierają sobie jednego właściciela, nie są lojalni wobec jednej osoby, a są pozytywnie nastawieni do wszystkich członków, jest to bardzo ważne, gdyż dzięki temu koty te nie są uważane za nie przyjazne, nie towarzyskie i nie miło nastawione na innych ludzi. W Polsce jest dosyć sporo tej rasy kotów, bowiem stają się one popularne.

Mają one sierść krótką, która wcale nie trzeba się bardzo długo zajmować, dzięki temu nie będziecie musieli znajdować czasu na sprzątanie całego domu z sierści kota czy codzienne czesanie, warto od czasu do czasu jednak zająć się tą sierścią aby ładnie błyszczała, na szczęście koty te nie potrzebują specjalnej diety, powinna być ona tylko różnorodna, tak aby kot otrzymywał różne rodzaje witamin i mikro i makro elementów, które są potrzebne mu do prawidłowego funkcjonowania. Niezwykłość rasy kotów tonkijskich to przede wszystkim ich egzotyczny wygląd, sprawiają wrażenie sfinksów.